Буковинський центр реконструкції і розвитку

МОНІТОРИНГОВИЙ ВІЗИТ ПРЕДСТАВНИКІВ БУКОВИНСЬКОГО ЦЕНТРУ РЕКОНСТРУКЦІЇ І РОЗВИТКУ

В рамках реалізації проєкту  «Покращення транспортної інфраструктури прикордонних територій Чернівці – Сучава (Шепіт-Ізворареле Сучевей)» (код проєкту 1HARD/3.1/27) представники Буковинського центру реконструкції і розвитку, як одного з партнерів проєкту,  здійснили робочу поїздку до с.Шепіт  (Селятинська сільська громада Вижницького району Чернівецької області).

Команда проекту у складі  Ярослава КИРПУШКА (проектного менеджера) та Ігора КУЗЬМУКА (технічного експерта проєкту) обстежили стан території на котрій буде збудовано 2 км дороги, яка сполучить с.Шепіт та КПП «Шепіт».

Конкретні проблеми, які вирішуються в рамках цієї проектної діяльності, безпосередньо пов’язані з відсутністю транскордонних інвестицій у транспортну інфраструктуру, що має серйозні наслідки для регіонального розвитку та збільшення транскордонних потоків капіталу, мобільності людей і товарів, доступності кордону, що призводить до припинення сталого розвитку румунсько-українського транскордонного простору.

Реконструкція під’їзної дороги до КП «Шепіт» як з української, так і з румунської сторони дозволить покращити транспортні умови та безпеку руху, значно відновити економічний та туристичний потенціал та покращити спроможність громадян перетнути митний пункт. Ділянка дороги від Шепіта до КП Шепіт, відрізок від центру села Шепіт до КП Шепіт, має 2 км  має гравійне покриття. Ширина полотна 6-8 м, проїжджої частини – 4,5 м, відноситься до V технічної категорії. На даний момент якість цієї дороги не дає можливості створити постійний рух населення з Вижницького району, Південно-Західних районів Івано-Франківської області та Північно-Західної частини Сучавського повіту для перетину кордону. Наш партнер по проекту Сучавська районна рада підготувала подібний проект «Поліпшення транспортної інфраструктури в прикордонній зоні Сучава – Чернівці (Івоареле Сучевей – Шепіт)» для покращення транспортної інфраструктури з румунської сторони.