Буковинський центр реконструкції і розвитку

АТ «Укрексімбанк» здійснює реалізацію в Україні спільних з МБРР та ЄБРР програм з енергоефективності

8 Квітня, 2015
admin

ПАТ  “Державний експортно-імпортний банк  України” (АТ «Укрексімбанк») здійснює реалізацію в Україні спільних з Світовим банком (МБРР) та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) програм з енергоефективності. Фінасування за даними проектами на сьогодні є доступним для використання українськими підприємствами, що відповідають кредитним процедурам АТ «Укрексімбанк»  та наведеним нижче критеріям прийнятності Програм: Умови   фінансування  проектів  наступні  :

 
Цілі Кредиту ЕБРР: Фінансування капітальних інвестицій з розвитку відновлюваних джерел енергії та промислових проектів енергоефективності. МБРР: інвестиції, які підвищують ефективність використання енергії на промислових підприємствах та підприємствах муніципального сектора.
Вимоги до Субпозичальників 
Виручка від реалізаціїРічний товарообіг не більше екв. 50 млн. євро
Валюта балансуНе більше екв. 43 млн. євро
Кількість працівниківДо 249 співробітників
Форма власності Приватна
РезидентністьРезидент України
Вимоги до Субпроектів 
Цільове призначення коштівФінансування прийнятних проектів розвитку відновлюваної енергії  або промислових субпроектів енергоефективності. За  програмами  співпраці  з  МБРР  субпроекти  мають бути спрямовані  на підвищення  енергоефективності діяльності  або   оптимізацію  споживання   енергії  кінцевими споживачами.
Критерії прийнятностіМінімальна внутрішня ставка рентабельності (IRR) має перевищувати 10% (розраховується виключно на основі фінансової вартості потенційної економії енергії  чи  на основі  скорочення  споживання  енергоносіїв).
Рекомендовані  типові проектиЗа  спільною  з  ЄБРР   програмою енергоефективності  та розвитку відновлювальної енергетики  –  субпроекти з розвитку відновлюваної енергії: –  вітрові турбіни зі встановленою індивідуальною потужністю до 2МВт та сукупною потужністю до 3 МВт; – руслові ГЕС зі встановленою потужністю до 4 МВт; – системи водопостачання та осушення, що працюють на сонячно-тепловій енергії; – теплогенераційні системи на біомасі, біогазові двигуни та геотермальні теплові насоси; Промислові субпроекти енергоефективності: – комбіноване виробництво теплової та електроенергії на об’єктів; – модернізація котлів, заміна старих газових котлів на конденсаційні котли; – перехід від електричного опалення до прямого обігріву від пального; – удосконалення технологічних процесів; – модернізація систем паророзподілу; – встановлення систем використання вторинного тепла; – встановлення охолоджувачів, та ін.   За спільними з МБРР Проектами з енергоефективності: –   субпроекти мають бути спрямовані на підвищення енергоефективності діяльності або оптимізацію споживання енергії кінцевими споживачами; –   виконання субпроектів з енергоефективності можливо за такими категоріями:

  • модернізація неефективного й застарілого обладнання та потужностей;
  • впровадження обладнання та процесів з високою енергоефективністю на нових виробничих потужностях, на яких поточне споживання енергії суттєво перевищує рівень, що відповідає поточній передовій практиці;
  • використання відпрацьованих газів, скидного тепла та надмірного тиску;
  • удосконалення систем, яке передбачає вжиття комплексу заходів, спрямованих на підвищення енергоефективності;
  • зменшення втрат енергії на підприємствах муніципального сектора;
  • підготовка досліджень з енергоефективності та технічна допомога;
  • зменшення втрат енергії в будівлях;
  • впровадження інших Субпроектів з енергоефективності, прийнятних для МБРР.
Сума КредитуДо 3,0 млн. дол. США
Валюта КредитуДолари США
Вид кредитуванняІнвестиційне
Період кредитуванняДля  кредитів  за  програмами  МБРР –  до 2 років, За  програмами  ЄБРР – до 18  місяців;
Пільговий період погашення заборгованості Для  кредитів  за  програмами  МБРР –  до 7 років,  за  програмами  ЄБРР – до 5 років;
Власний внесок в ПроектЗгідно з уніфікованими процедурами АТ “Укрексімбанку”
Відсоткова ставкаПлаваюча, на базі 6-місячної ставки LIBOR для дол. США, яка визначається на підставі повідомлень ЄБРР.
Особливості кредитування1. Інвестиції в нові виробничі потужності є неприйнятними для фінансування за рахунок субкредитів. 2. Нарощування діючих виробничих потужностей є прийнятним, якщо існуюче обладнання замінюється обладнанням більш потужним із наступними умовами: – нарощена потужність повинна бути меншою за подвійну поточну потужність; – споживання енергії на одиницю продукції знижено у порівнянні з базовими показниками в результаті такої заміни. 3. Фінансування обладнання, що було у використанні, є неприйнятним. 4. Екологічні та соціальні питання: обов’язкове дотримання національного законодавства в екологічній сфері, екологічних та соціальних вимог ЄБРР.

З огляду на важливість даного питання для країни в цілому, актуальності розвитку програм з енергоефективності та енергозбережнення, прохання розмістити    інформацію  на сайті   Буковинського  центру  реконструкції  та  розвитку  та    залучати  представників  банку  щодо  надання   детальної    інформації    підприємствам,  що  виявлять зацікавленість   до    впровадження     програм   енергоефективності   та  енергозбережнення.  Контактна особа  банку  :    Василик  Людмила Василівна , 050 801 36 26. Сподіваємось  на  взаємовигідну  співпрацю      та   налагодження   ділових    партнерських  стосунків.

RECENT POSTS

Recent Comments

    Archives

    CATEGORIES

    Meta

    Реклама


    Интернет реклама УБС