Буковинський центр реконструкції і розвитку

Посилення ролі громадянського суспільства у сприянні Уряду в процесі реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону

21 Квітня, 2016
admin

1 лютого 2013 року стартував проект “Посилення ролі громадянського суспільства у сприянні Уряду в процесі реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону”, де Буковинський центр реконструкції і розвитку виступає партнером. Аплікантом по даному проекту є Центр регіональних досліджень, м. Одеса.
Тривалість проекту: 24 місяці (початок – 1 лютого 2013 р.).
Джерела фінансування:
Європейська Комісія, Програма Сусідство в сфері розвитку громадянського суспільства 2011 і недержавні організації та місцеві влади в розвитку (NSA&LA) 2012. Дії в країнах-партнерах – Україна.
Внесок партнерів проекту.
Загальна мета проекту: Посилення ролі українського громадянського суспільства в реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону та просування діалогу з питань реалізації Дунайської стратегії між неурядовими організаціями та органами державної влади України. Завдання проекту:
Залучення українських неурядових організацій та незалежної експертної спільноти до розробки комплексного бачення реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону в Україні.
Розроблення схеми громадського моніторингу оцінки ефективності участі України в реалізації Дунайської стратегії.
Розбудова мережі Дунайського форуму громадянського суспільства в Україні як платформи для співпраці між різними акторами, зацікавленими в посилені участі України в реалізації Дунайської стратегії, та співпраця в цьому напрямку з українською національною платформою Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.
Адвокація Дунайської стратегії як можливості для вдосконалення політики регіонального розвитку в Україні.

Компонент Розробка комплексного бачення реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону в Україні ґрунтується на
усвідомленні необхідності залучення до цього процесу широкого кола експертів в сферах, які визначені пріоритетними в рамках Дунайської стратегії, та застосуванні комплексного підходу, який має враховувати правові, інституційні, методологічні та фінансові рамки для реалізації Дунайської стратегії в Україні.
Цей компонент проекту ініційований, враховуючи той факт, що органі державної влади, які відповідають за координацію реалізації Дунайської стратегії в Україні, мають обмежені людські та фінансові ресурси для розроблення такого документу, який матиме подвійне завдання:

  1. слугувати методологічним орієнтиром для місцевих органів влади та зацікавлених сторін в процесі реалізації Дунайської стратегії в українській частині Дунайського регіону і
  2. надати сигнал Європейській Комісії, іншим країнам Дунайського регіону та міжнародним організаціям, які діють в ньому (наприклад, Дунайська Комісія та Міжнародна комісія із захисту ріки Дунай), що Україна має чітке бачення втілення Стратегії ЄС для Дунайського регіону.

Для реалізації цього компоненту, а також кращої поінформованості різних зацікавлених сторін в Україні, проект передбачає:
Створення експертної групи з питань, що є пріоритетними в рамках Дунайської стратегії.
Консультації з органами державної влади, які відповідають за координацію участі України в реалізації Дунайської стратегії.
Проведення громадських слухань в 4-х областях Україні, які входять до Дунайського регіону.
Консультації з координаторами пріоритетних напрямків Дунайської стратегії.
Проведення міжнародної конференції з питань Дунайської стратегії та регіональної політики ЄС.
Розвиток інформаційних ресурсів, які орієнтовані на розповсюдження інформації про Дунайську стратегію та її реалізацію в Україні, зокрема веб-ресурсу Громадський простір Дунайського регіону.

RECENT POSTS

Recent Comments

    Archives

    CATEGORIES

    Meta

    Реклама


    Интернет реклама УБС