Буковинський центр реконструкції і розвитку

Тристороння підсумкова конференція з питань розвитку співпраці в регіоні Україна – Молдова – Румунія

27 Лютого, 2015
admin

1321350292b 24-25 квітня 2010 року у Чернівцях відбулася Підсумкова тристороння конференція, присвячена розвитку співпраці громадськості у регіоні Україна-Молдова-Румунія. Основною метою конференції є оцінка ініціативи розвитку співпраці громадськості в регіоні Україна-Молдова-Румунія, що підтримувалася трьома фондами Інституту Відкритого Суспільства в цих країнах (Схід-Схід: партнерство без кордонів, Україна, Фонд Сороса-Молдова, Фонд відкритого суспільства-Румунія) з метою просування демократичних цінностей та зміцнення засад сталого розвитку регіону.

У конференції взяли участь представники громадських організацій, аналітичних центрів, журналісти з Молдови, України та Румунії, зокрема ті, що брали безпосередню участь у реалізації тристоронніх проектів. Крім представників громадськості трьох країн, серед учасників були також представники дипломатичного корпусу та низки міжнародних організацій.

Під час сесій обговорено сучасну ситуацію в регіоні та тенденції розвитку регіональної політики з огляду на неврегульований Придністровський конфлікт та впливи на цей регіон з боку ЄС і Росії. Протягом конференції також були висвітлені та проаналізовані результати виконаних тристоронніх проектів, представлені успішні практики співпраці на рівні громадськості та проаналізовані причини неефективних проектів.

Крім того, представлено інформацію про деякі донорські програми, які можуть стати джерелами підтримки подальших ініціатив у цьому та ширшому регіоні заради підвищення ефективності й суспільної значущості тристоронніх проектів та заощадження витрат шляхом їх скоординованого спів-фінансування.

Конференцію організовано трьома національними програмами Фонду Сороса у співпраці з Буковинським центром реконструкції і розвитку.

<spanНа пленарному засіданні ключові експерти з України, Молдови та Румунії (Володимир Горбач, Інститут євро-атлантичного співробітництва; Октавіан Цику, Інститут політичних досліджень та міжнародних відносин, Молдова, Лаура Альбу, Центр безпеки громади та медіації, Румунія) представили загальний огляд політичної та соціально-економічної ситуації в регіоні в контексті розширення ЄС та сучасних тенденції в регіональній політиці. Зокрема, Володимир Горбач відмітив, що Україна та Молдова знаходяться у паралельних процесах розробки та ухвалення угод про асоціацію з Європейською унією. Тому українські, молдовські та румунські експерти мають працювати і для України і для Молдови, а не лише для себе.

Протягом конференції детально обговорені та проаналізовані вже здійснені проекти, а також напрацьовано висновки та рекомендації щодо перспектив подальшої співпраці громадськості по таких напрямках: безпека та сталий розвиток регіону, включно з процесом придністровського врегулювання та попередженням потенційних конфліктів; європейська інтеграція; належне врядування та міжсекторальне партнерство; екологічні проблеми; права людини та права меншин. Стосовно перспектив врегулювання придністровського конфлікту, Наталя Беліцер зауважила, що для досягнення позитивного результату необхідне активніше залучення акторів громадянських суспільств не тільки Молдови (з обох берегів Дністра), а й України та Румунії, а також ширше представництво неурядових організацій країн Євросоюзу та міжнародних організацій.

Рекомендації передбачають також можливість розширення регіональної співпраці із залученням інших країн Чорноморського регіону.

Leave a comment

RECENT POSTS

Recent Comments

    Archives

    CATEGORIES

    Meta

    Реклама


    Интернет реклама УБС