Громадська організація «Буковинський центр реконструкції і розвитку» (БЦРР) в ході реалізації міжнародного проекту: «Нове самоврядування, новий бюджет – польсько-українська школа публічних фінансів» запрошує п’ять чоловік від вашої одиниці територіального самоврядування – учасників проекту взяти участь у третій, підсумковій робочій зустрічі, яка відбудеться у п’ятницю, 04.11.2016р. з 09.00 год. до 15.00 год. в приміщенні БЦРР
У зустрічі візьмуть участь польський координатор проекту, координатор і спеціаліст від фінансів з українського боку, а також експерт у справах співробітництва з Україною.
8.45 – 9.00 рецепція
9.00 – початок підготовки, мета підготовки
9.15 – 10.30 модуль І – Від інформації до співучасті
10.30 – 10.45 – кавова перерва
10.45 – 13.00 модуль II – Співучасть та будування місцевих партнерств
13.00 – 13.30 – перерва на обід
13.30 – 14.45 модуль III – Громадянський бюджет / бюджет співучасті
14.45 – 15.00 – питання, дискусія, підсумовування
Рамна програма лекції і майстерень : Суспільна комунікація – майстерні стосуватимуться обговорення ефективних методів комунікації між одиницями, групами і суспільними суб’єктами, в територіальному самоврядуванні, з метою реалізації публічних завдань, на базі співучасті. Ведення переговорів, посередництво і розв’язування конфліктів – процес співучасті вимагає безпосередніх контактів публічної влади з громадянами. Здійснюватися може у визначених формулах, але вимагає також володіння істотних вмінь міжособової комунікації і управління групою. У цій частині учасники будуть обладнані необхідними вміннями анімації процесів співучасті. Методи суспільної співучасті – під час майстерень обговореними будуть заснування найважливіших методів, також техніки залучення громадян в процеси публічного управління, в одиницях територіального самоврядування. Серед методів співучасті особлива увага буде присвячена суспільним консультаціям, також техніці ефективного їх проведення, а також громадянському бюджету і пропозиціям з впровадження та його евальвації в Польщі. Будування партнерств в самоврядуванні – курс має на меті демонстрації заснувань міжсекторального співробітництва для реалізації публічних завдань, а також обговорення прикладів з інших держав та аспектів які є умовою успіху партнерств. Моніторинг і евальвація, як знаряддя підтримки суспільної співучасті – майстерні мають на меті виставу якісних і кількісних методів виміру преференції та суспільних потреб (напр. анкети, інтерв’ю і інше). Особливу цінність згадана майстерня матиме для публічної адміністрації в територіальному самоврядуванні, де евальвація відіграє велику роль в політиці, що ґрунтується на доказах. Нові технології і суспільна співучасть – заснуванням майстерні є демонстрація можливості інформаційно-комунікаційних технологій, для збільшення діапазону суспільної співучасті, також її дієвості, на практиці дії територіального самоврядування.