28 серпня 2012 р. в місті Сучава (Румунія), був підписаний тристоронній транскордонний проект “Підвищення безпеки життєдіяльності населення в долині річки Прут на прикордонній території з Молдовою та Румунією”, який фінансується Європейським Союзом, в рамках Спільної операційної програми “Румунія — Україна — Республіка Молдова 2007-2013” (Перший конкурс проектів, 2 пріоритет “Екологічні виклики і підготовка до надзвичайних ситуацій”). Аплікантом по даному проекту є Новоселицька районна державна адміністрація. Серед партнерів проекту: Новоселицька районна рада, Державний департамент з охорони навколишнього середовища в Чернівецькій області, Дністерсько-Прутське басейнове управління водних ресурсів, Буковинський центр реконструкції і розвитку (м. Чернівці), Районна рада Фелешть (Республіка Молдова), ГО “Кутезаторул” (м. Фалешть, Республіка Молдова), Агентство з охорони навколишнього середовища Ботошань (Румунія). Слід зазначити, що проект був розроблений та поданий на конкурс ще три роки тому одним із партнерів даного проекту — Буковинським центром реконструкції і розвитку, який має великий досвід у впровадженні даного роду проектів, а також тісну співпрацю з місцевими органами державної влади. За умовами проекту, весь менеджмент по його впровадженню лягає саме на Буковинський центр реконструкції і розвитку.
Проект розрахований на два роки. Його загальний бюджет складає близько 1,4 млн. євро.
Мета проекту полягає у підвищенні безпеки життєдіяльності населення в долині річки Прут, а також збереження русла річки та її берегів в Чернівецькій області (Україна) на прикордонній території з Румунією та Республікою Молдова, а також у спільному рішенні деяких аспектів навколишнього середовища, підготовці до екстрених випадків і співпраці зацікавлених сторін.
Серед завдань проекту — покращення програми протипаводкового реагування, підготовка населення до надзвичайних ситуації, підвищення їх екологічної свідомості, проведення робіт по зміцненню берегів і відновленню захисної дамби, очищення берегів річки, налагодження співробітництва щодо управліннями водними ресурсами в прикордонному регіоні, поліпшення обміну досвідом та інформацією між країнами..
Основні заходи проекту: проведення комплексного дослідження стану та якості існуючої системи протипаводкового реагування та створення паспортів пунктів, які страждають від повеней в долині р. Прут, проведення публічних слухань для підвищення екологічної свідомості населення, підприємців, місцевої влади, кріплення берега річки, відбудова захисної дамби, встановлення 3 гідрологічних постів спостереження, вивчення європейського досвіду системи оповіщення населення і системи протипаводкового реагування, створення 18 інформаційних центрів з тренованими волонтерами, започаткування щорічного Фестивалю змагань волонтерських бригад.