Обґрунтування актуальності проекту. З другої половини ХХ століття наука стає четвертою продуктивною силою і через інновації відіграє вирішальну роль в динаміці та конкурентоспроможності провідних економік світу. Україна після корінних соціально-економічних трансформацій за роки незалежності опинилась осторонь цього процесу. Основні причини: нерозвинуті зв’язки науки і бізнесу, слабка інституційна підтримка інновацій. Ці проблеми характерні і для Чернівецької області. В регіоні є хороший науковий потенціал в галузях електроніки, сонячної енергетики, медицини, біотехнології. Проведені під час реалізації проекту «Інноваційний потенціал Чернівецької області», підтриманого GTZ, заходи за участю представників науки, бізнесу, центральної і місцевої влади показали, що необхідним кроком для використання цього потенціалу є регіональна інноваційна програма. Необхідність розробки регіональної інноваційної програми визначена законом України «Про інноваційну діяльність». Загальна мета проведення заходів: Створення та підтримка комунікаційної платформи для спільної роботи представників малого та середнього бізнесу регіону, органів місцевої влади та місцевого самоврядування Чернівецької області, науково-дослідницьких закладів, інституцій інноваційної інфраструктури, дослідників, винахідників, громадських організацій в розробці Регіональної інноваційної програми Чернівецької області.
Очікувані результати: Регіональна інноваційна програма розроблена на принципах прозорості, покращена координація між регіональними структурами з питань розвитку інновацій. Створено організаційні та інституційні передумови, залучено регіональні, національні та міжнародні фінансові інструменти для інноваційного розвитку Чернівецької області. Визначено стратегічні напрямки розвитку інновацій у регіоні з орієнтацією на регіональний економічний потенціал у відповідних галузях.
Партнери проекту:
- Головне управління економіки Чернівецької ОДА,
- Головне управління освіти та науки Чернівецької ОДА,
- Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
- Чернівецька обласна організація Товариства «Знання»,
- Чернівецький бізнес-центр,
- Державна бюджетна установа «Чернівецький регіональний центр з інвестицій та розвитку»,
- Інститут євроінтеграції та регіональних досліджень при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.
Цільові групи та вигодонабувачі:
- Малий та середній бізнес регіону,
- Науково-дослідницькі заклади,
- Органи місцевої влади та місцевого самоврядування Чернівецької області,
- Інституції інноваційної інфраструктури,
- Дослідники,
- Винахідники.