Виконавцями проекту є Сучавська торгово-промислова палата (Румунія), у співпраці з Буковинським центром реконструкції і розвитку (м. Чернівці, Україна), Бельцьким державним університетом ім. Алеку Руссо (Республіка Молдова) і Асоціацією регіонального і економічного розвитку ”ADER” (Румунія). Проект впроваджується в рамках Спільної операційної програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007-2013» (загальна вартість проекту становить 1.439.713,00 євро а частка гранту ЄС – 1.295.741,70 євро). Тривалість проекту складає 22 місяці.
Як виникла проектна ідея
Аналіз складнощів, з якими стикається бізнес-середовище трьох регіонів: Сучавського повіту, Чернівецької області і Республіки Молдова:
- – низький процент іноземних інвесторів
- – недостатній розвиток менеджерських навичок
- – недостатня обізнаність, щодо джерел фінансування малих і середніх підприємств
- – відсутність адекватних маркетингових інструментів
- – низький процент експортно-орієнтованих угод
- – потреба в сучасному бізнес-центрі в транскордонному регіоні, який би використовував геостратегічний потенціал регіону.
– проведення робіт по модернізації офісу Сучавської ТПП, для забезпечення зразкового функціонального бізнес-центру.
підкреслення позиції та інституційної ролі Сучавської ТПП по просуванню і розвитку економічного та інвестиційного потенціалу транскордонного регіону.
Етапи еволюції проекту
Проект був поданий в січні 2012 року.
У вересні 2012 року проект потрапив до розширеного списку і перейшов до другого етапу оцінки.
У червні 2013 року було отримане повідомлення, що проект був рекомендований до фінансування.
У вересні 2013 року був підписаний грантовий договір.
В рамках проекту плануємо:
Підтримати розвиток ділових відносин між малими і середніми підприємствами в трьох проектних регіонах.
Залучити місцеві органи влади, представників Уряду на місцях і громадські організації до проектних заходів, з метою забезпечення сприятливого клімату для розвитку бізнес-відносин в транскордонному регіоні, шляхом укладання партнерств між приватним і державним мектором.
Розвивати і підтримувати існуючі малі і середні підприємства, оскільки вони є ключем до зростання економічної конкурентоспроможності в регіоні.
Основна мета проекту полягає в підтримці і консолідації бізнес середовища в транскордонному регіоні, через просування економічних партнерств і використання інноваційних рішень, з метою розвитку малих і середніх підприємств регіону.
Основні заходи: забезпечення ефективного менеджменту проекту; проведення дослідження специфічних потреб малого і середнього підприємництва транскордонного регіону; спільні ініціативи щодо розвитку МСП в транскордонному регіоні; створення інноваційного інструментарію по забезпеченню сталого розвитку МСП в транскордонному регіоні; створення платформи електронного навчання і просування МСП транскордонного регіону, через створення центру спільної підтримки бізнесу – Jo.B.S. Center.
Очікувані результати:
300 фірм трьох регіонів, включені до проектних заходів
330 адміністраторів і працівників підприємств братимуть участь в безкоштовних тренінгах
3 регіональних досліджень щодо реальних потреб у підготовці працівників компаній
3 місцеві воркшопи, в рамках яких буде визначена тематика тренінгів
6 пакетів тренінгу на різну тематику для кожного регіону, які будуть розроблені і подані на найвищому професійному рівні
3 міжнародні економічні форуми для забезпечення обміну досвідом між МСП транскордонного регіону
1 онлайнова платформа проекту
1 Центр спільної підтримки бізнесу ( Jo.B.S. Centre ), створений в складі Сучавської ТПП
Проект присвячений малим і середнім підприємствам, які діють в транскордонному регіоні трьох країн, а також підприємцям та їх працівникам.